Zapraszamy na Weekend z Fantastyką!

 19.10.2022
Plakat Weekendu z Fantastyką

Stowarzyszenie Pasjonatów Fantastyki "Centaur" i Dom Kultury w Kętach zapraszają na

Weekend z Fantastyką!

29-30.10.2022

Już w ostatni weekend października rusza druga edycja dużego lokalnego wydarzenia zbierającego lokalną społeczność. Czekać na was będzie masa atrakcji, turnieje i wielu prowadzących.

A zatem co dla was przygotowaliśmy? W sobotę rozpoczynamy o 8:30 turniejem w grę bitewną A Song of Ice and Fire, organizowany przez nas we współpracy ze sklepem Hegemon z Bielska-Białej. Zapisać możecie się tutaj, lecz wymagane jest założenie konta w portalu. Pytania możecie kierować do nas na Facebooku i pod numerem telefonu: 533297856

Równolegle, w sali kameralnej spotkamy się nad planszówkami i wszelakimi grami bez prądu. Nasze stanowiska będą gotowe od godziny 12:00. Razem z nami prowadzić zajęcia będzie sklep Strefa Marzeń z Bielska-Białej. Zorganizują oni turniej w Magic: The Gathering. Nie wiecie co to? Spokojnie, ekipa z chęcią wprowadzi was w świat tej popularnej na całym świecie gry karcianej. Turniej rusza o godzinie 14:00. Planujemy siedzieć w Domu Kultury do późna, także na planszówki możecie śmiało dołączać w dowolnym momencie dnia.

Jeżeli interesują was gry fabularne w klimatach fantastyki, to zachęcamy do kontaktu z nami. Organizujemy sesje RPG dla wszystkich chętnych. Startujemy o godzinie 19:00. Zapisać można się przez naszą stronę, kontakt na Facebooku lub pod numerem telefonu 792557597.

Oczywiście nasze atrakcje to nie wszystko. W sobotni wieczór w kinie możecie obejrzeć horrory w klimatach nadchodzącego Halloween.

Nie zatrzymujemy się na tym i w niedzielę mamy dla was kolejne atrakcje. Oczywiście musowo ciupamy w planszówki, również od godziny 12:00. Obok nas Strefa Marzeń zorganizuje turniej w grę karcianą Pokemon Trading Card Game. Również oferują naukę i tanie zestawy startowe. Nasz kolejny partner - Reset z Akademii Techniczno-Humanistycznej wprowadzą was w świat wirtualnej rzeczywistości i pokażą nowy wymiar rozrywki.

O godzinie 14:00 szykujemy dla was warsztaty teatralne prowadzone przez nagradzaną wielokrotnie Iwonę. Całość potrwa dwie godziny i dostarczy masę frajdy.

Dodatkowo Radek poprowadzi prelekcję na temat szermierki. Przyszykujcie się na masę wiedzy o machaniu żelastwem. W planie wiedza teoretyczna i pokazy!

Od godziny 19:00 ruszamy z kolejnymi sesjami RPG - więc nie traćcie czasu i zapisujcie się, póki są jeszcze wolne miejsca!

Przez całą niedzielę Dom Kultury będzie także starał się zająć was cenny czas. Cała lista atrakcji znajduje się na social mediach i plakatach, także zachęcamy do obserwowania.

Widzimy się 29 października. Zapiszcie tą datę i bawcie się dobrze!