Weekend z Fantastyką już za nami

 2.11.2022
Gwiezdne wojny z Planszówkami

Powoli tradycją staje się organizowanie przez nas stosunkowo dużego wydarzenia, jakim jest Weekend z Fantastyką. Powstaje on w ścisłej współpracy z Domem Kultury w Kętach, który jest hostem całości.

Podobnie jak rok wcześniej, edycja tegoroczna trwała dwa dni, sobotę i niedzielę. Rozpoczęliśmy turniejem w bitewniaka A Song of Ice and Fire. Zaciekłe starcia trwały przez prawie cały dzień, ostatecznie wyłaniając zwycięzcę. Został nim Rafał z Bierunia. Drugie miejsce zajął Paweł z Bielska, a trzecie Patryk z Kęt. Nagrody zostały ufundowane przez sklep Hegemon w Bielsku-Białej, znajdującego się na ulicy Ks. Stanisława Stojałowskiego 39 oraz panią Monikę Kordas, właścicielkę sklepu Żabka znajdującego na osiedlu Kardynała Stefana Wyszyńskiego 3A w Kętach. Dziękujemy z całego serca.

Cały dzień prowadziliśmy także zajęcia odnośnie gier planszowych. Można było wpaść, zagrać i doskonale się bawić. Okoliczna ludność z chęcią skorzystała z tej okazji. W międzyczasie sklep hobbystyczny Strefa z Bielska-Białej, zlokalizowany przy Ulicy Gazowniczej 21A, poprowadził turniej w Magic: The Gathering, poprzedzony nauką gry dla początkujących. Chętnych było stosunkowo sporo i cały wieczór spędziliśmy zagrywając landy i zaklęcia.

Niedziela rozpoczęła się od rozstawienia stanowisk z planszówkami. Przy okazji z radością powitaliśmy naszych przyjaciół z Powrotu Bractwa Śródziemia, którzy tym razem zabrali ze sobą sprzęt w tematyce Gwiezdnych Wojen. Ich wystawa rozbiła bank. Hol, w którym się rozstawili pękał w szwach. Na piętrze koło studenckie Reset z ATH w Bielsku-Białej pokazywało nowinki technologiczne, zapraszając na serie gier w VR. Ponadto, Strefa zorganizowała kolejny turniej, tym razem w grę Pokemon TCG, który tym razem zwabił dzieciaki z okolic Kęt, które zafascynowane rozegrały pełne emocji starcia. Obok nas swoje stanowisko rozstawił także sklep BlackFrog.pl z Bielska-Białej, specjalizujący się w wydrukach 3D. Przez czas trwania wydarzenia elegancko wydrukowała się figurka Mistrza Yody, która dzielnie dołączyła do świata Gwiezdnych Wojen. W międzyczasie Iwona poprowadziła zajęcia teatralne, cieszące się sporą popularnością, zwłaszcza pośród młodszej części widowni.

Uważamy, że tegoroczna edycja wypadła niezwykle dobrze i już rozpoczynamy przygotowania do kolejnej. Dziękujemy, że z nami byliście! Dziękujemy także wszystkim naszym partnerom, bez których nie udałoby się zorganizować tak dobrego wydarzenia.

Galerię z wydarzenia możecie znaleźć tutaj: https://spfcentaur.pl/gallery/weekend-z-fantastyka-2022

Poniżej znajduje się galeria dotycząca artykułu:

Zajęcia Teatralne
( Kliknij w galerię, aby zobaczyć wszystkie zdjęcia! )