"Weekend z Fantastyką" - Czyli o tym, jak inny świat nawiedził Kęty.

 13.11.2021
Plakat Weekendu z Fantastyką

Pierwszy weekend listopada to niesamowicie ważne dla nas dni. Odbył się wtedy Weekend z Fantastyką. Był to prawdziwy sprawdzian naszych umiejętności organizacji i prowadzenia eventów. Dużo się działo, bawiliśmy się świetnie i naprawdę daliśmy czadu.

Całe wydarzenie zainicjował Dom Kultury w Kętach. Zostaliśmy zaproszeni do współorganizacji i z radością podjęliśmy rękawicę. Szybko podzieliliśmy zadania i rozpoczęliśmy przygotowania.

Nasze Stowarzyszenie zajęło się czterema akcjami podczas wydarzenia. Naszą główną działalnością było oczywiście ogrywanie stert planszówek z wszelakimi chętnymi odwiedzającymi Dom Kultury. Przez dwa dni udało się nam "opykać" naprawdę sporo tytułów. Poznaliśmy sporo świetnych ludzi, którzy zapowiedzieli, że z chęcią będą nas odwiedzać i wspierać.

obraz_2021-12-14_193549.png

Po drugiej stronie ściany Jakub przedstawiał niesamowitą prezentację pod tytułem "Dobranocki z zasadami, czyli gry fabularne dla początkujących". Opowiadał o szerokim świecie papierowych erpegów i zachęcał obecnych do spróbowania sił w tym typie rozrywki. Oczywiście na prelekcji zgromadziło się także paru starych wyjadaczy, komentujących co ciekawsze tematy i dzielących się swoimi doświadczeniami.

obraz_2021-12-14_193638.png

Po zakończeniu prelekcji Jakub zgarnął kilku śmiałków z widowni i poprowadził dla nich sesję RPG w systemie OHET. Nie rozumiecie tych pojęć? Wasza strata, prelekcja już była 😂. No, może jeśli poprosicie ładnie, to Kuba powtórzy ^^.Sama sesja udała się pysznie. Uczestnicy wyszli z sali, gorąco dyskutując na temat fabuły i decyzji, które podjęli w trakcie gry.

W międzyczasie, na deskach sali widowiskowej Radek prowadził interaktywną prelekcję, na której opowiadał o technikach szermierczych. Dokładnie tłumaczył różnice pomiędzy pojedynkami w fantastyce a rzeczywistością. Całość urozmaicił faktyczną prezentacją fechtunku i rekonstrukcją walki na miecze.

"Weekend z Fantastyką" - Prelekcja Radka

Współorganizatorami wydarzenia była również Strefa Marzeń z Bielska Białej, która oferowała zajęcia z malowania figurek. Na zakończenie pograliśmy wspólnie w planszówki i spędziliśmy razem świetny czas razem. Ślemy z tego miejsca cieplutkie pozdrowienia!

Kolejnym gościem wydarzenia był Powrót Bractwa Śródziemia. Jest to grupa rekonstrukcyjna świat z książek Tolkiena. Był nawet Gandalf Szary 😉. Grupa zajmuje się również projektami związanymi z Gwiezdnymi Wojnami oraz innych uniwersów fantasy. Dziękujemy za wspólne dyskusje, wszystkie z nich. Nie możemy się doczekać kolejnego spotkania!

Pierwszy w historii kęcki konwent wspominamy bardzo dobrze. Dużo się działo, sporo się nauczyliśmy, a przede wszystkim doskonale się bawiliśmy. Co prawda, skala wydarzenia nie zadowoliła nas do końca, ale mamy w planach rozwijać tę markę. No i do tego organizować jeszcze więcej konwentów!

Widzimy się przy stole 😉

Poniżej znajduje się galeria dotycząca artykułu:

"Weekend z Fantastyką" - Mieczem po głowie?
( Kliknij w galerię, aby zobaczyć wszystkie zdjęcia! )