Świąteczny prezentownik Świętaura 2023

 13.12.2023

Święta idą, prezenty trzeba kupić, a inspiracji brak? Jak co roku pomagamy Wam wybrać planszówkowe prezenty dla najbliższych. Nie przedłużając – oto lista:

Najlepsza gra dla dwóch osób: Patchwork gra patchwork W tej grze zadaniem uczestników będzie uszycie jak najmniej dziurawego kocyka przy użyciu skrawków materiału. Gra ma proste zasady, jest dosyć szybka i nie nudzi się szybko. Bardzo dobra pozycja na niedzielne popołudnia i długie wieczory.

Najlepsza gra dla fanów kotów: Calico gra calico W tej grze również będziemy szyć kocyk, lecz tym razem naszym celem będzie uszycie takiego kocyka, by spodobał się kotkom. Gra ma proste zasady i będzie idealnym prezentem dla całej rodziny.

Najlepsza gra dla fanów Star Wars i bitewniaków: Star Wars Shatterpoint gra shatterpoint Jest to figurkowa gra bitewna, gdzie sterujemy bohaterami z uniwersum Gwiezdnych Wojen celem osiągnięcia konkretnych celów na stole. Mamy tutaj wiele scenariuszy i możliwość budowania różnych zespołów, co sprawi że gra nie znudzi się szybko. Piękne figurki wymagają samodzielnego złożenia i pomalowania co daje ogromną satysfakcję i otwiera drogę do nowego hobby.

Najlepsza gra dla dzieci: Gra w kotka i pyszczek gra w kotka i pyszczek Tutaj mamy do czynienia z grą zręcznościową w czasie rzeczywistym. Gracze dostają kolorowe kulki, katapulty i próbują jak najszybciej strącić cele, by uzbierać punkty. Masa frajdy dla dzieci, i nie tylko, gwarantowana.

Najlepsza gra imprezowa: Dochodzenie gra dochodzenie Mamy tutaj do czynienia ze śledztwem. Gracze wcielają się w detektywów i próbują znaleźć winnego popełnionego morderstwa na podstawie wskazówek udzielanych przez jednego z graczy. Dużo blefu, wymyślania historyjek i śmiechu. Imprezowa pozycja obowiązkowa, która pozwoli na zgromadzenie dużej liczby uczestników przy stole.

Najlepsza gra dla zaawansowanych graczy: Circadians: Ład Chaosu gra ład chaosu Każdy z graczy przejmuje kontrolę nad jedną frakcją i dąży do kontrolowania reliktów na planszy. Każdy ma swoje unikalne cele i zdolności. Mamy tutaj walkę o poszczególne pola i rozbudowę naszej frakcji. Duży tytuł, na wiele godzin wypełnionych negatywną interakcją, intensywnym planowaniem i świetną zabawą.

Najlepsza gra strategiczna: Mosaic gra mosaic Ta pięknie wykonana gra pozwoli nam rozbudowywać naszą cywilizację walcząc o chwałę. Mamy tutaj wznoszenie miast, rozwój technologii, kultury i ciemiężenie prostych ludzi podatkami. Do sukcesu prowadzi wiele dróg, a wiele możliwości w każdej turze sprawia, że gra nie nudzi się szybko i zapewnia sporo emocji.

Jeśli macie jakieś pytania, lub potrzebujecie pomocy w dalszym wyborze prezentu to śmiało kontaktujcie się z nami. Pomożemy! Wesołych świąt życzy ekipa Świętaura!