Świąteczny prezentownik Centaura

 15.12.2021
Gwiazdkowy prezentownik - plakat

Święta nadchodzą wielkimi krokami. Część z nas już usłyszała Last Christmas, przegrywając wyzwanie. Galerie wypchane są ludźmi gorączkowo poszukującymi podarków dla bliskich. Jesteśmy pewni, że wiele osób dopiero zabiera się do tej kwestii. Sami należymy do tego grona i wiemy jak trudne to zadanie😉.

Przygotowaliśmy mały prezentownik powiązany z naszym hobby. Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy ucieszy się z planszówki, ale jeszcze nie spotkaliśmy takiej osoby 😋.

Zapraszamy do przeglądania i zadawania nam pytań. Z chęcią pomożemy!

Oto nasze propozycje:

💔📧 List Miłosny

Gier karcianych na rynku dostępna jest cała masa. Niewiele gier ma jednak tak prostą i przyjemną rozgrywkę jak List Miłosny. Wcielamy się w rolę adoratora, pragnącego zdobyć serce księżniczki. Gra opiera się na eliminowaniu innych graczy i kombinowaniu nad dostępną pulą kart. Proste zasady i szybka rozgrywka czynią z tej gry pozycję uniwersalną. Świetnie sprawdzi się jako prezent pod choinkę dla osób, lubiących gry szybkie i nieskomplikowane.

Poleca: Wojtek

🗄 Decrypto

Decrypto to kolejna uniwersalna gra. Dobrze sprawdzi się zarówno dla całej rodziny, jak i dla paczki znajomych. Gracze dzielą się na dwie drużyny. W każdej z ośmiu rund, jeden z uczestników musi przekazać swojej drużynie zaszyfrowaną wiadomość. Ale ostrożnie! Drużyna przeciwna będzie próbowała przejąć hasło. Należy więc liczyć się ze słowami. Gra sprawdzi się jako prezent dla osób lubiących gry słowne w większym gronie osób.

Poleca: Kamil

🌄7 Cudów Świata

Planszówka ta jest przede wszystkim pięknie wydana. Oczywiście, tu jej zalety się nie kończą. Prostota zasad oferuje głęboką rozgrywkę. Dostajemy draft kart i łączenie ich w kombinacje, które dadzą punkty na koniec gry. Świetna zabawa dla aż do siedmiu graczy. Grę polecamy dla troszkę bardziej zaawansowanych graczy, którzy mogą pozwolić sobie na dwugodzinną partię.

Poleca: Patryk

🚢 Sonar

Sonar to stare, dobre statki, w które chyba każdy grał na lekcji, ale na sterydach. Zamiast całej floty kontrolujemy tylko jeden statek, który może w dowolny sposób poruszać się po mapie. Żeby nie było tak prosto, każdy nasz ruch musimy publicznie ogłosić naszym rywalom - mówiąc czy płyniemy na wschód, zachód, północ czy południe. Mamy w arsenale kilka narzędzi, żeby utrudnić rywalom namierzenie i zestrzelenie naszego okrętu. Gra jest fantastyczną okazją do rywalizacji między znajomymi i nie tylko. Grę polecamy dla każdego, a zwłaszcza początkujących graczy. Ostrzegamy tylko, że najlepiej bawi się w cztery osoby!

Poleca: Bartek

To ja go tnę!

W tej grze wcielamy się w przywódców drużyn których zadaniem jest złożenie perfekcyjnie zbalansowanego zespołu lub pokonanie odpowiedniej ilości potworów. Oczywiście można przeszkadzać innym graczom w osiągnięciu tego celu i uprzykrzać im rozgrywkę. W zasadzie o to w tym chodzi. gra jest nieprzewidywalna i niczym sesja RPG potrafi dać chwałę i bogactwo, by po chwili oddać zwycięstwo rywalowi. Grę polecamy dla miłośników gier fabularnych, negatywnej interakcji i Munchkina.

Poleca: Adam

Time's Up! Party

Ta gra to imprezowy must have. Rozgrywka opiera się na znanym mechanizmie "tabu". Przez trzy rundy pod presją czasu opisujemy hasła naszym kompanom. Wygrywa drużyna, której uda się odgadnąć najwięcej kart. Liczy się ogólna wiedza o świecie, dobra pamięć i szybkie myślenie. Haseł jest naprawdę sporo i są bardzo aktualne.

Grę polecamy dla wszystkich, którzy lubią spędzać czas na przyjęciach i meetingach w gronie rodziny i przyjaciół.

Poleca: Jakub

Założysz się?

Gra od wydawnictwa Tactic jest niezastąpionym elementem dobrej imprezy. Jeśli wykażesz się znajomością możliwości swoich współzawodników możesz dorobić się niemałej fortuny! Potyczka jest jednak oparta na hazardzie. Im więcej ryzykujesz tym więcej zdobywasz. Gra zapewnia wybuchy śmiechu przy oglądaniu wyzwań, które są wymyślone z wyjątkową kreatywnością.

Gra sprawdzi się idealnie dla miłośników gier imprezowych, w gronie dobrych znajomych.

Poleca: Iwona

To już niestety koniec naszej listy. Oczywiście świat gier bez prądu się tu nie kończy i oferuje jeszcze wiele do odkrycia. Jeżeli chcecie go poznać, zapraszamy na nasze cośrodowe spotkania w DK w Kętach. Wszyscy są mile widziani!

Pozdrawiamy cieplutko i życzymy powodzenia w zakupach,

Ekipa Centaura