Spotkania przy planszówce - nasze początki!

 27.10.2021
Gra The Suits

Gdyby zebrać nasze wszystkie pomysły, podejrzewamy że zapełnilibyśmy cała bibliotekę, a nawet dwie. Jak pewnie wiecie, nasze świeżutkie stowarzyszenie wystartowało z założeniem pokazania młodzieży, że elektronika to nie wszystko, co nas otacza. Na granicy pięciu woltów znajduje się tylko część naszego życia. Pamiętnego dnia, szóstego lipca, wystartowało nasze pierwsze cotygodniowe Spotkanie przy planszówce. Jak to ujął nasz Zarząd, "Startujemy z impetem i nic nas nie zatrzyma". W samo południe, a właściwie to o godzinie siedemnastej, wystartowaliśmy przynosząc wszystkie nasze perełki - gry planszowe.

Napisany na kolanie marketing zadziałał! Sala Kameralna Domu Kultury w Kętach wypełniła się po brzegi. Chętnych do zabawy bez prądu nie brakowało. Rozsiedli się wygodnie, a nasi utalentowani członkowie zaczęli wyjaśniać instrukcję i pilnować porządku. Każdy miał okazję zagrać w wybraną przez siebie grę, a ściany sali wypełniły się śmiechami i wesołymi głosami grających ludzi.

Musieliśmy jednak wystartować bombowo. Potrzebowaliśmy czegoś błyskotliwego, chociaż w dobrym tonie. Stwierdziliśmy, że najlepszym pomysłem będzie turniej w grę karcianą "The Suits", którą zaprezentowaliśmy gościom. Po szybkich deklaracjach, wytłumaczeniu zasad oraz zaprezentowaniu rozgrywki, nasi zawodnicy rozpoczęli walkę o podium. Walka była zażarta, a emocje sięgały zenitu, Udało się jednak wyłonić zwyciężczynię. Medaliści otrzymali drobną nagrodę, po czym wzięli udział w szybkiej sesji zdjęciowej.

Do późnych godzin wieczornych siedzieliśmy na naszym otwarciu. Ograliśmy masę gier i poznaliśmy wiele wspaniałych osób. Z pewnością wynieśliśmy także bagaż nowych doświadczeń. Z pewnością możemy powiedzieć, że wystartowaliśmy z impetem.

Dziękujemy wszystkim obecnym i zapraszamy ponownie!

Poniżej znajduje się galeria dotycząca artykułu:

Karty na stole
( Kliknij w galerię, aby zobaczyć wszystkie zdjęcia! )