Podsumowanie projektu "Wakacyjna Przygoda z Fantastyką".

 13.10.2023
Podręcznik do RPG

Podsumowanie projektu "Wakacyjna Przygoda z Fantastyką".

Cześć! Wakacje były dla nas intensywnym okresem. Zorganizowaliśmy dla Was projekt rozwojowy Stowarzyszenia "Wakacyjna Przygoda z Fantastyką". Został on sfundowany przez Małopolskę Lokalnie oraz Fundację Biuro Inicjatyw Społecznych. Na realizację projektu otrzymaliśmy 6000 zł.

Głównym celem projektu było rozszerzenie działalności Stowarzyszenia. Chcieliśmy przede wszystkim zapewnić Wam dawkę nowych wrażeń i odświeżyć delikatnie skostniałe obecne formy zajęć.

Pierwszym punktem projektu był zakup nowych gier planszowych. Nabyliśmy następujące gry:

  • Munchkin
  • Everdell
  • 7 cudów świata - Pojedynek wraz z dodatkiem Agora
  • Mosaic
  • Frostpunk
  • Nimalia
  • Age of Steam
  • Dixit Kupiliśmy również koszulki na karty, celem zabezpieczenia nabytych gier. Do planowanych sesji RPG nabyliśmy podręcznik do gry Nibiru oraz zestaw kości do gry, wraz z matą suchościeralną. Zakupiliśmy również potrzebne materiały do malowania figurek i zamówiliśmy druk 3D modeli dla uczestników zajęć.

Kolejnym elementem projektu był rozwój kompetencji członków stowarzyszenia. W ramach tego punktu członkowie wzięli udział w kursie animatora czasu wolnego, kursie malowania figurek oraz kursie prowadzenia sesji RPG.

Po zakończeniu przygotowań, rozpoczęliśmy organizację zajęć. Pierwszym krokiem były sesje RPG. Poprowadziliśmy cztery sesje, pod kierownictwem Adama, Jakuba i Patryka. Otrzymaliśmy od Was mega pozytywny odzew i dziękujemy za to. Obiecujemy, że to nie ostatnie sesje przez nas zorganizowane. Zorganizowaliśmy również warsztaty malowania figurek, gdzie pierwsze skrzypce grał Maciek. Przedstawiliśmy Wam nieco teorii, a następnie pokazaliśmy jak zabrać się za paćkanie farbkami po modelach. Efekty wyszły naprawdę niezłe. Dla najmłodszych zorganizowaliśmy turniej w grę "Gorący Ziemniak". Emocje sięgały zenitu, a starcia były na najwyższym poziomie. Udało nam się podzielić zawodników w grupy zależne od wieku, co wyrównało poziom. Wszyscy się świetnie bawili.

Nasze cośrodowe Spotkania przy Planszówkce zostały za to urozmaicone nowymi grami, których zasady z chęcia Wam wytłumaczymy. Zapraszamy!

Projekt dobiegł końca, lecz jego owoce będą na stałe w działalności Stowarzyszenia. Dziękujemy, że byliście i jesteście z nami!


Sfinansowano przez Małopolska Lokalnie Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych ze środków #NOWEFIO Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego Komitet do spraw Pożytku Publicznego i Powiat Oświęcimski, Gmina Kęty

Poniżej znajduje się galeria dotycząca artykułu:

Tablica informacyjna projektu.
( Kliknij w galerię, aby zobaczyć wszystkie zdjęcia! )