Początek długiej znajomości, czyli start współpracy z HEureka Generator!

 27.10.2021
Selfie z Hereka Generator

Gdyby ktoś nam powiedział, że od naszego założenia w parę tygodni znajdziemy się tutaj nigdy byśmy nie uwierzyli. Podczas rozmowy z Panią Dyrektor DK w Kętach padło hasło czy chcielibyśmy spróbować czegoś nowego. Po krótkiej chwili na przemyślenia nasza tajemnicza nowość wyszła na jaw, a Kubie zaświeciły się oczy.

Wszystko, więc zaczęło się od zaproszenia nas na warsztaty dotyczące organizacji LARPa, czyli teatralnych gier fabularnych. Z werwą i ochotą, po uprzedniej rozmowie, potwierdziliśmy nasz udział. Uwielbiamy się rozwijać i poznawać nowych ludzi. Zgromadziliśmy się a jakże, w Domu Kultury w Kętach. Pierwszego dnia dane nam było wziąć udział w LARPie i odegrać otrzymane role. Bawiliśmy się świetnie i mamy wiele dobrych wspomnień. Zanotowaliśmy w kajeciku, że sami musimy taki zorganizować. Dobrze się złożyło, że team z HEureka Generator przyjechał właśnie w celu nauczenia nas tej trudnej sztuki. Udało się nam zdobyć sporą wiedzę i poznać tajniki organizowania takich gier. Śledźcie nasze social media, a może załapiecie się na rozgrywkę!

Drugiego dnia nauczyliśmy się, jak prowadzić warsztaty dotyczące edukacji pozaformalnej dla grup młodzieży, składających się z osób różnych narodowości. Zaczęliśmy także przymiarki do organizacji projektu Erasmus w naszej okolicy. Będzie to spore wyzwanie, czekające na nas w przyszłym roku. Na szczęście HEureka Generator wyraziła chęć pomocy na start dostarczając nam spore zasoby informacji. Od razu dostaliśmy także propozycję przetestowania wiedzy teoretycznej w praktyce. W wyniku zupełnego niezbiegu okoliczności, nasi nowi sprzymierzeńcy organizowali wkrótce Erasmusa dla młodzieży. Zostaliśmy poproszeni o pomoc w organizowaniu LARPa podczas tych zajęć.

Jeżeli znacie nas choć trochę, to wiecie, że nie zastanawialiśmy się długo. W sobotę zebraliśmy najpotrzebniejsze rzeczy i wpakowaliśmy się do bolidu. Ruszyliśmy w daleką drogę, do Motycza Leśnego obok Lublina. Udało nam się trafić na cudowną pogodę, więc mogliśmy podziwiać wspaniałe widoki.

IMG20211030132719[1].jpg

Po dojechaniu na miejsce od razu wzięliśmy się do roboty. Jakub wziął udział z warsztatów teatralnych, gdzie doskonale się bawił razem z uczestnikami projektu. Przy okazji poznał wiele ciekawych gier służących do integracji grupy. W między czasie Patryk i Kamil pomagali w tworzeniu scenariusza do LARPa. Wspólnie z Karoliną z HEureka Generator kreowali bohaterów oraz ich historie. Następnie już cała trójka naszych członków brała udział w rozdawaniu poszczególnym graczom ról i tłumaczeniu zasad.

Gdy wszystko zostało przygotowane, rozpoczęła się gra. Jakub wcielił się w rolę Mistrza Gry, którego zadaniem było pilnowanie porządku w trakcie rozgrywki i pilnowanie zasad. Patryk i Kamil wcielili się w Postacie Niezależne, pomagając zagubionym i prowadząc grę w trudnych momentach. Rozgrywka udała się świetnie, trwając do późna i zostawiając uśmiechy na twarzach i dobre wspomnienia. Na zakończenie organizatorzy spędzili trochę czasu podsumowując wspólne działania i integrując się. Powrót do języka polskiego był ciekawym doświadczeniem.

Podpisaliśmy także deklarację współpracy!

Na zakończenie dnia nasza mała ekipa z Centaura udała się do Lublina. Co tam robili, to już całkiem inna opowieść...

W niedzielę od samego rana zabraliśmy się za podsumowanie poprzedniego dnia. Uczestnicy wymienili się wrażeniami oraz doświadczeniami z rozgrywki. Poruszyliśmy także ważne tematy wykluczenia społecznego i dyskryminacji, które przewinęły się podczas gry. Po posprzątaniu obiektu i zjedzeniu pożywnego obiadku wzięliśmy udział w grach zespołowych wraz z uczestnikami projektu.

Na zakończenie dnia pożegnaliśmy się ciepło z ekipą HEureka Generator, ciesząc się z nowych sojuszników w tym pełnym wyzwań świecie. Kilka fotek zostało strzelonych, a nas czekała długa droga powrotna do domu.

Dojechaliśmy jednak bezpiecznie, więc widzimy się co środę przyjaciele!